Про нас

Центр розвитку дитини - якісний практичний майданчик для самореалізації небайдужих та креативних студентів, волонтерів у напрямку взаємодії зі ЗМІ, бізнесом, владою.

Щоб в душі забриніли струни добра,

поринути в казку усім нам пора!

Наші досягнення

Реалізовані проекти:

“Реабілітація особистості неповносправної дитини засобами театрального мистецтва”- фінансова підтримка: управління у справах сім”ї і молоді Волинської облдержадміністрації та спонсорські кошти (2003-2005 роки).
“Створення інформаційно-методичної бази служби соціально- психологічної реабілітації та педагогічної корекції” (на волонтерських засадах). Фінансова підтримка: грант ГО ІСАР “Єднання” (США) та спонсорська допомога (2003).
“Створення відеофільму “З’єднаймо руки”(тема інтеграції) - фінансова підтримка: управління у справах сім’ї і молоді Волинської облдержадміністрації та участь інших зацікавлених осіб і організацій.
Цикл телепередач спільно з Волинською ТРК :”Арттерапія “Забавляночки”;”Струни душі”; “Сила слабкого” (2003-2004).
“Мистецтво – дітям!”, за фінансової підтримки проекту “Гармонія” (Держдепартамент з питань освіти та культури США – програма підтримки випускників програми “Громадські зв’язки”) метою якого є сприяння соціальній адаптації та реабілітації дітей з функціональними обмеженнями та популяризація інформації про засоби арт-терапії як ефективні шляхи психотерапії в інтернатних закладах (2005)
Партнерський проект “Бар’єри подолаємо разом!” (Порушення проблеми створення безперешкодного доступу до об’єктів житлового та громадського призначення для людей (дітей) з особливими потребами)” - грантова підтримка Канадського агентства міжнародного розвитку за посередництвом Світового банку. Партнер – Волинський прес-клуб. Проект мав просвітницьку мету і як успішно реалізований отримав погодження на додаткове фінансування для продовження започаткованої діяльності (2005).
Фотовиставка “Ангел з одним крилом” – зініційована та презентована спільно із місцевим Фондом Муніципально-економічного розвитку “МЕР” у обласному театрі ляльок та у приміщенні Волинської обласної ради до міжнародного дня інвалідів. Презентовані матеріали демонстрували сильні сторони дітей із вадами розвитку, їх досягнення та успіхи (2005).
“Зробимо крок назустріч” (впровадження механізму дії благодійних скриньок для створення безбар’єрного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку за посередництвом Світового банку (2006).
І, ІІ, ІІІ, ІV, V, VІ,VІI,VІII обласні мистецькі інтеграційні фестивалі для дітей з особливими потребами «Забавляночка» скликає друзів», в яких взяли участь діти інтернатних установ, в т. ч. шкіл для дітей із розумовою відсталістю), громадських об’єднань міста та області, навчально-реабілітаційні центри та центри реабілітації дітей-інвалідів.
Велика концертна програма «Запали свою зірочку!», зініційована активістами ВОДГО «Центр розвитку дитини» за підтримки управління культури та головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Волинської облдержадміністрації. Організована до міжнародного дня інвалідів програма вперше відбулася у нашому місті у форматі «неповносправні діти + зірки сцени». І вперше глядацька аудиторія на цьому (традиційному і плановому) заході не поміщалась у стінах приміщення! (2007-2009).
“Створення та підтримка діяльності мистецько-терапевтичного центру “Забавляночка і друзі” для дітей з особливими потребами – фінансова підтримка Луцької міської ради (2007).
„Ігрова лабораторія – власними руками” – створення іграшково-розвивальної продукції (дерев’яної іграшки для дітей з ДЦП) - фінансова підтримка: управління у справах сім’ї і молоді Волинської облдержадміністрації (2008).
„На шляху до освіти без стереотипів та упереджень” - міжнародна організація «Дитячий культурно просвітницький центр» (2009).
Створення аудіо ролика «Такі ж як усі, лише трохи сильніші» та відеоролика «Моє життя належить мені» про сильні сторони дітей з обмеженими можливостями здоров’я – І місце у І конкурсу соціальної реклами, організованого Луцькою міською радою.
  З метою формування толерантного ставлення до дітей з особливими потребами та пропагування інклюзивної моделі навчання видано три дитячі книжки про дітей незрячих, глухих та дітей з порушеннями опорно-рухового апарату: «Навчаймось бачити разом», «Почуй мене сердечком» ,«Ходімо зі мною у казку!».  Художники-ілюстратори – діти нашого міста.
    Створення книги-зошита-тренажера «Графо-моторні навички. Крапка-лінія-фігура» - вперше на численні запити батьків та педагогів, які працюють із дітьми з особливостями психофізичного розвитку з метою підготовки їх до оволодіння навичками письма.